DOĞRU YAPILMASI GEREKEN 10 HAREKET
“Minik Liglerindeki Oyuncular Oynamak İsterler. Yıldız Ligindeki Oyuncular İlk Beşte Başlamak İsterler Genç Takımdaki Oyuncular Sayı Atmak İsterler. Büyük Takımlardaki Oyuncular İse Maç Kazanmak İsterler.-JOHN BEILENO”

 Top sürme basketbolun en hoşa giden hareketidir. Tabii ki en hoşa giden şutun arkasından. Her seviyede ki oyuncular top sürmeye bayılırlar. Top ellerinde iken sanki kendilerini top cambazı sanırlar.
Antrenörler antrenmanın büyük bir bölümünü top sürme drillerine ayırarak oyuncuların yetenekleri geliştirmeye harcarlar. Oyuncular top sürme yeteneklerini geliştirebilmek için sürekli olarak top sürme tekniklerini ve temel hareketlerini çalışmalıdırlar.

BASKETBOLDA HÜCUM VE ÖNLENMESİ GEREKEN 10 KÖTÜ ALIŞKANLIK

“İYİ OYUNCULARA COACHLUK YAPMAK, BÜYÜK OYUNCULARA DOĞRULARI SÖYLEMEK GEREKİR.-DOC RIVERS”

Bir oyuncu iyi bir hücum oyuncusu olabilmek için doğru hücum hareketlerini geliştirmelidir. Aynı zamanda edindiği yanlış ve kötü alışkanlıklardan da kurtulmalıdır. Bu oldukça kolay gözükse de oyuncular basketbol sahasında kötü alışkanlıklarını sürdürmeye devam ederler.

Kötü alışkanlıklar iyi ve doğru alışkanlıklar gibi tekrarlarla kazanılır. Kilit nokta, kötü alışkanlıklardan kurtulmak için doğru hareketleri çalışarak doğru alışkanlıklar kazanmalarıdır. Bu doğru alışkanlıkları elde etmenin yöntemi sezon içi ve dışı çalışmalarını sürdürmekten geçer.

Aşağı da sunulan 10 kötü alışkanlıktan kurtulmakla hem oyuncular, hem de takım daha iyi sonuç alacaklardır.

DEVİN BOOKER BUNDAN SONRA Kİ EN İYİ ŞUTÖR MÜ OLACAK?

Devin Booker’ın jump shot’ı her zaman için en estetik atış olmuştur. Çok iyi bir vücut dengesi, dimdik yukarıya sıçrama ve yere düşüş, dirsek ve el tam topun altında ve güzel bir resim oluşturacak topun elinden çıkışı ve elin topu yönlendirişi.