En Son Üyeler

  • isabellarosario5
  • lillaburgos0432
  • dyhgarland730381798
  • rolandoibarra74249
  • katrinamcrae99682041
  • sanora35b3228138519
  • Callie121
  • melodeewysocki2167230
  • anyanestor105942624
  • ernaalfaro36616
Rüştü YAVUZ tarafından yazıldı. Kategori: Rüştü YAVUZ
Yayınlanma: 30 Ocak 2012 Gösterim: 1891
Yazdır

Değerli Basketbolseverler

       ABEL’İ ANLAMAK yazımı içerik olarak kısmen daha önceki yıllarda da yayınlamıştım. İçerik ve ana fikir için Kaynakça olarak bulundurulabilsin ve kullanılabilsin diye ara ara da yayınlıyorum yani. Geçen gün büyük bir mutluluk içerisinde bir kez daha bir bölümünü yayınladım. Mutluluk içerisinde dedim çünkü; Küçüklerin geleceği için ABEL ana fikrim önemli derecede işlerlik kazanmaya başladı. Gerçi AKLIN YOLU BİR tabii.

       Geçen hafta cumartesi günü ABEL Fikstür çekimi yapıldı. Bu Lige katılacak takım sayısı tam 51 evet 51. Genç Erkekler 37, Yıldızlar 44, Küçükler 48 Takımla lig oynarken Ağabeyler, Babalar dediğimiz GENÇLER VE HER ZAMAN GENÇ KALANLAR tam istediğimiz gibi vitrindeki yerini aldı bence. Fikstür çekiminde gözlediğim kadarı ile İl Temsilcimiz Sn. Nami MUTLU Kardeşimiz her zamanki gibi beyefendi ve kibar görüntüsünde ama muhalif lider edasında değildi. En önemlisi ise hakkında yazıp çizdiğimiz gibi bu ligi angarya görmekten uzaktı gibi geldi bana o gün. Hatta kulağına fısıldanan bazı önyargılı ikaz ve tehlikeleri dikkate bile almadı. Tüm fikirlere değer verdi, dinledi, fikri öne sürenlere makul cevaplar verdi. Ve de 51 Takımlı bu Ligi oynanabilecek en uygun hali ile düzenlemekte hemfikir oldu. Alkışı hak etti ama çiçeklerimizi makamına göndermek için de bazı şeyler bekliyoruz tabii.  

     1- Örneğin Şubat Ayında başlayacak Lig maçlarının düzenli bir periyotta oynanmasını sağlamak gibi. Yani her takım örneğin 7–8 günde bir maçını oynamalı.20 gün durup 2 gün arka arkaya maç oynamamalı. Bu noktada bazı takımların geçen yıllarda olduğu gibi ayrıcalık taleplerine ASLA VE ASLA taviz verilmemeli, herkesin ayağını yorganına göre uzatması sağlanmalı.

     2- İstenirse takdim edeceğim kısacık bir yaş statüsü önerisini bu ligde gelecek yıllarda uygulamaya koymak için hazırlık yapılmalı.

     3- Her ne kadar önemsiz gibi görünse de müsabaka salon isimleri huzursuzluk yaratmayacak şekilde adilane dağıtılmalı ve mümkünse her ABEL takımı sporcusu ailesine, dost ve sevenlerine Ankara Spor Salonunda en az 2 defacık boy gösterebilmeli,

     4- Bu konuda Kulüp Yöneticilerimiz ve kıdemli sporcu kardeşlerimize düşen bazı görev sorumluluklarda var tabii bence;

- Salon adı, maç saati ve hatta hakem isimleri nedeni ile kapris yapmamalıyız. Genç sporcu kardeşlerimiz kıdemli sporcularla pişsin derken, genç hakem kardeşlerimize de bu şansı gönül rahatlığı ile verebilmeliyiz. En kolay iş hakeme fatura kesmek olmamalı.

- Bu organizasyon içerisinde herkesin bulundukları pozisyonu iyi anlayıp hakkını vermesi gereklidir diye düşünüyorum. Daha önce de bahsi geçen ve temel felsefemizi içeren “Basketbol Ailemiz” vb. yazılarımda da yer aldığı gibi herkesin bu tablodaki pozisyonu ve alması gerektiği tavır ve roller tanımlanmıştı, naçizane.

4- Her şeyden önce bu LİG ten Ankara’yı temsilen hiçbir takım hiçbir yere gitmiyor. Şampiyon olacak takımın kupası ve madalyası ise; spor yaptırdığı, bedenen ve ahlaken yetiştirdiği her yaştaki gençlerin isimleri olacaktır.

       Evet, sevgili basketbolseverler bu sezon Bölgesel Lige katılma kararı alan Ankara Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Doruk Güneş Spor tam da dediğimiz gibi vagonlarına aldığı genç oyuncularına LOKOMOTİF tahsis etti ve katarı yürüttü. DSİ Spor (Basketbola başladığım baba ocağım) ve Ankara Anadolu Basket tazecik gençlerle profesyonel Gençleri bir potada eriterek hizmetin en doğru örneklerini veriyor. Söğütsen Seramik ise sportif profesyonelliğin, reklam ve ticaretin müşterek katkılarını çok güzel bir şekilde ortaya koyacak gibi görünüyor. Dolayısı ile de önce Ankara basketbolu kazanacak tabiî ki.

       Bu noktada ABEL’imiz nerede? 51 Takımlı Lig talebi varsa istediğimiz yerde. Ancak ben hala bazı altyapı kulüplerinin BÖLGESEL LİG anlayışında olmasından yanayım, ama ABEL de bile yoklar. Altyapıdan yetişen genç sporcuları kiralık evde oturan öğrenciler gibi, şu okul bitse de nereye gideceksek gitsek der gibi. En az 5 tane kulüp ismi vereyim mi? J.Yok yok, onlar da, sizde biliyorsunuz kim olduklarını, fazla utandırmayalım.

        Altyapıların final turları ve Abel Ligi başlıyooooor, gelelim hakem, sporcu, coach, tribün, veli diyaloglarına….:) Sevgilerimle dostluklarınızla kalınız. Rüştü YAVUZ

Yorum ekle

Uyarı: AnkaraBasketbol.com 'a yorum yazan tüm ziyaretçilerimizin gerçek İsim ve Soy İsim kullanmalarını rica ediyoruz. Takma isim ve büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Hakaret içeren, iftira içeren mesajlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile

Basketbol Köşemiz

Spor Okulu

Kimler Online

8 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Buradasınız:   Ana SayfaYazarlarRüştü YAVUZABEL' i anladık, hadi oynayalım.